Image
YÜKLENİYOR

Çözümlerimiz

Patent Mühendislik Çelik yapı imalatları, paslanmaz, alüminyum, karbon çeligi silo ve tank imalatları, serpantinli/serpantinsiz reaktör imalatları, eşanjör ve dekantör gibi proses ekipmanları imalatları yanı sıra ihtiyaç duyulan proses otomasyon ve yazılım hizmetleride sunmaktadir. Tüm imalatlarımızın montaj ve demontaj işleri için tecrübeli, teknik ve yeterli sayıda ekibimizde bulunmaktadir.

Image

Çelik Yapılar ve Metal İşleri

Image

Onaylı proje ve tasarım kapsamında, endüstriyel tesislerinizdeki ihtiyaçlarınıza özel olarak, kalite standartlarına uygun çelik imalatı gerçekleştiriyoruz. İmalatı tamamlanan çeliklerin sahaya nakliyesi sağlandıktan sonra montaj ekibimizle, saha montajlarınızı anahtar teslim olarak tamamlıyoruz.

Image
Image

Alüminyum ve Paslanmaz İmalatlar

Image

Ayaklı tip silolar genellikle plastik, gıda ve kimya sektörlerinde kullanılmaktadır. Ham madde ile temas etmeyen bölümler karbon çeliğinden üretilerek fiyat avantajı sağlamaktadır. Üst gövdeler paslanmaz çelik ve alüminyum malzemeden üretilebilmektedir.

Plastik Sektörü
Kimya Sektörü
Gıda Sektörü
Ağaç Sektörü
Tarım Sektörü
Yapı Malzemeleri Sektörü
Otomotiv Sektörü
Kağıt Sektörü

Kaynaklı Ayaklı Silolar

Image
Image

Kaynaklı Etekli Silolar

Image

Etekli tip silolar genellikle plastik, gıda ve kimya sektörlerinde kullanılmakta olup görünüş estetiği açısından mükemmeldir. Paslanmaz çelik ve alüminyum malzemeden üretilebilmektedir.

Plastik Sektörü
Kimya Sektörü
Gıda Sektörü
Image
Image

Modüler Silolar

Image

Modüler tip silolar fabrika içerisinde kullanılabildiği gibi fabrika dış sahasında da kullanılabilmektdir. Parçalı modüler yapısı sayesinde nakliye maliyetleri çok düşüktür. İstenildiği zaman sökülerek başka bir yere rahatlıkla taşınabilmektedir. Paslanmaz çelik ve galvanizli saclardan imal edilebilmektedir.

Plastik Sektörü
Kimya Sektörü
Gıda Sektörü
Image
Image

Reaktör

Image

ASME / ANSI ve EN / DIN standartlarına uygun olarak ceketli, serpantin ısıtmalı ya da soğutmalı olarak, ATEX (Ex-Proof) standartlarına uygun ekip manlar kullanılarak, müşterilerin talep ve ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklerde paslanmaz çelik reaktör tasarlanmakta ve imal edilmektedir.

Image
Image
Image
Image
Image

Eşanjör

Image

Likit sıvıların, su, yağ, sıvı gıda gibi akışkanların, boruların içlerinden geçişi esnasında çapraz, dikey, radyal veya mix yapılı farklı giriş yönlerinden ünite içine soğutma akışkanlarının verilmesi veya tersi yönde terfi edilmesi ile ısı değişkenliği sağlayan ünitelerdir.

Image
Image

Egzoz ve Filtrasyon Sistemler

Image

Proses sırasında ortaya çıkan gaz ve partiküllerin suyla yıkanıp filtre edilmesi ve temizlenmiş havanın tahliye edilmesi işlevini gören sistemlerdir.

Kullanım Alanları
MDF - YONGA LEVHA ÜRETİM TESİSLERİ
KİMYA TESİSLERİ
GIDA TESİSLERİ
ÇİMENTO ÜRETİM TESİSLERİ
YAPI BLOKLARI ÜRETİM TESİSLERİ
İZOLASYON MALZEMELERİ ÜRETİM TESİSLERİ
Image
Image

Tutkal Tesisleri

Image

Patent Mühendislik ve Makina ahşap - kimya sektöründe anahtar teslimi tutkal tesisleri kurmaktadır.

Tesis Ekipmanları
Reaktör
Eşanjör
Arıtma Sistemi
Su Tankları
Asit / Kostik Tankları
Karıştırıcılar
Boru Transfer Sistemleri
Dekantör
Genel Kontriksüyon ve Boru İmalatları
Proses Otomasyon ve Devreye Alması
Image
Image

Montaj Devreye Alma Hizmetleri

Image

Anahtar teslim tesis kurulumları yapan Patent Mühendislik çelik konstrüksiyon, alüminyum / paslanmaz ekipmanlar, gıda ve kimya tesisleri, egzoz ve filtrasyon sistemleri imalatları yanı sıra yapılan imalatların montaj hizmetlerini de güçlü teknik ve saha kadrosu ile gerçekleştirmektedir.